08138280931-09192133684 info@khodamoozzaban.com

آشنایی با آزمون بین المللی آیلتس بخش ریدینگ :

همانطور که می دانیم آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی است که توسط دانشگاه کمبریج مرکز بریتیش کانسیل انگلستان وIDP استرالیا به طور مشترک در دنیا در صدها کشور و سنترهای مختلف به طور منظم برگزار می شود. این آزمون مورد تایید اداره مهاجرت در کشورهای مهاجر پذیر و دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی مختلف می باشد. با توجه به اهمیت این آزمون سالانه میلیون ها نفر متقاضی در این آزمون شرکت می‌کنند و روش‌های مختلفی برای آماده سازی آزمون در مراکز و موسسات مختلف ارائه می شود. کتابهای زیادی در این زمینه نوشته میشود و وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی هم برای این منظور هر روزآماده میشود. یکی از مشکلاتی هم که متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس دارند، وجود منابع بیش از حد شامل کتاب ها وب سایت ها اپلیکیشن ها و پیچ های مختلف است که در انتخاب زبان آموز را سردرگم می‌کند.برای آموزش آیلتس میتوانید در کلاس های آنلاین وبسایت خود آموززبان شرکت نمایید .

کسب نمره قبولی در ریدینگ آیلتس

 امروز میخواهیم در مورد بخش ریدینگ آزمون آیلتس که یکی از چالش برانگیزترین بخش های آزمون هست نکات کلی رو خدمتتون عرض کنیم و بررسی خواهیم کرد چه نوع سوالاتی در این آزمون مطرح می شوند، نحوه برگزاری آزمون چگونه است، تقسیم نمره ها به چه صورت است و از همه مهمتر منابع و روش‌های مطالعه پیشنهادی را در این بخش مقاله بحث خواهیم کرد.

 آزمون آیلتس همانطور که می بینید در دو بخش آکادمیک و جنرال برگزار میشود که بخش آکادمیک آزمون برای کسانی هست که قصد ادامه تحصیل در مراکز دانشگاهی و موسسات علمی را دارند. در حالی که آزمون جنرال برای مهاجرت شغلی و غیر تحصیلی به کار میرود. که یکی از تفاوت‌های اصلی این دو بخش آزمون آکادمیک و جنرال در مبحث ریدینگ است. در آزمون آکادمیک ۳ متن در زمینه‌های مختلف علمی داده میشود و ۴۰ سوال که حدود یک ساعت زمان به کاندیدا داده می شود. نکته مهم این است که زمانی بابت انتقال پاسخ به پاسخ نامه داده نخواهد شد. سوالاتی که از شما پرسیده میشود ۱۶ نوع مختلف هستند که باید قبل از آزمون با آنها آشنایی پیدا کنید و مهارت پیدا نمایید.

مقالات مشابه :  مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس

یکی از انواع مهم این ۱۶ نمونه سوال به سوالات چند گزینه ای که چهار گزینه به شما داده میشود، اشاره کنیم. سوالات درست غلط و سوالات پر کردن جای خالی ها سوالات matching یا وصل کردن جملات مرتبط، کامل کردن جدول، فلوچارت و matching پاراگراف ها و جملات از جمله این سوالات هستند که و تک تک این نوع سوال هارو زبان آموز تمرین بکنه و با استراتژی‌های پاسخ دادن آشنا بشه و در موقع آزمون فقط تمرکزش بر درک مطلب و پاسخ دادن سریع باشد. مهمترین چالش در بخش ریدینگ در آزمون بین المللی آیلتس مدیریت زمان است که معمولاً همه زبان آموزان دچار مشکل در زمان هستند و نمی‌توانند در مدت ۶۰ دقیقه به ۴۰ سوال به درستی پاسخ بدهند و معمولاً بر متن سوم دچار کمبود وقت می شوند. بنابراین برای جواب دادن به سوالات در مدت زمان مشخص و مدیریت زمان حتماً باید و هر متن یا هر بخش ۲۰ دقیقه اختصاص داده بشه و در این ۲۰ دقیقه با تکنیک‌های که استراتژی هایی که برای این آزمون وجود دارد به سرعت هرچه بیشتر سوالات را پاسخ دهند و در تله های آزمون نیفتند چون در طراحی سوالات چهار گزینه به صورت هدفمند طراحی شده و یه سری لغات مشکل در متن وجود دارد که در پاسخ دادن سوالات نقشی ندارند و فقط کسی که استراتژی ها را بلد نیست را سردرگم می‌کند. بنابراین استفاده از روش ها و استراتژی های آزمون و آشنایی با نحوه سوالات کمک می‌کند که ما در مدیریت زمان در آزمون موفق باشیم. نحوه برگزاری آزمون به این صورت هست که آزمون به صورت حضوری و یا به صورت اینترنتی برگزار میشود. در آزمون حضوری و در آزمون اینترنتی بخش ردینگ بعد از بخش شنیداری لیسنینگ برگزار میشود و برگه‌های بخش قبلی یا پنجره های بخش قبلی بسته میشه و سوالات بخش ریدینگ به شما داده میشه و مدتی ۱ ساعت زمان هست تا جواب های درست وارد کنید. اما دقت کنید یک استراتژی مهم در پاسخ دادن به سوالات ریدینگ این هست که برای پاسخ دادن به سوال دو مرحله اساسی انجام میشه یکی پیدا کردن جای جواب در متن که با توجه به حجم متن و سطح سختی متون می تواند زبان آموز را دچار اشکال کند.  نکته دوم فهمیدن جملات و جواب درست به سوال است یعنی خیلی از زبان آموزان با استراتژی هایی که بلدند، جای جواب را در محل پیدا می کنند، اما نمی‌توانند درک مطلب خوبی داشته باشند و سوال را به درستی پاسخ دهند. دقت کنید که هم در متن و هم در سوالات تله هائی برای زبان آموزان قرار داده شده که اگر درک مطلب خوب و تسلط کافی بر مبحث ریدینگ داشته باشید در این تله ها دچار مشکل خواهید شد.

مقالات مشابه :  نکات مهم برای کمک به شما در کسب بالاترین نمره در آزمون اسپیکینگ (مهارت گفتاری زبان انگلیسی)

 

پیشنهاد خود آموززبان اینست مقاله مرتبط با کتاب امریکن اینگلیش فایل را مطالعه نمایید .