08138280931-09192133684 info@khodamoozzaban.com

مهاجرت از طریق اکسپرس انتری یکی از مرسوم ترین راه های مهاجرت به کانادا میباشد که به علت قوانین شفاف آن همواره مورد توجه مهاجران قرار میگیرد ما در این مقاله به معرفی اکسپرس انتری و سیستم امتیاز دهی آن میپردازیم تاشما بتوانید با استفاده از اطلاعات کافی که در اختیارتان قرار میدهیم در امر مهاجرت به کانادا عملکرد مناسبی داشته باشید به طور کلی، مهاجرت انتخابی است که انسان را دچار دگرگونی کلی میکند. دوری از خانواده، مصائب ترکوطن، تغییر محل زندگی، تغییر کیفیت و سبک کار کردن و زندگی کردن، تفاوت فرهنگ و خیلی از مسائل دیگر که در امر مهاجرت وجود دارند، مارا دچار سردرگمی میکنند.

هر انسانی قبل از تصمیم به مهاجرت، باید خود و شرایط زندگی خود را درنظر بگیرد و بسنجد که آیا میتواند خود را با تغییر شرایط زندگی در کشور مورد نظر ، وفق بدهد یا نه؟ تصمیم به مهاجرت به دالیلی که گفته شد، از مهمترین تصمیمات هر فردی میباشد، بنابراین الزم است که قبل از هر اقدامی، اطلاعات  خود را در زمینه های گوناگون از قبیل روش های مهاجرت، قوانین کشور مقصد، فرهنگ و شرایط جغرافیایی آن کشور، و خیلی از مسائل دیگر، باال ببرید. اگر از دوستان خود و یا در رسانهها، چیزهایی دربارهی مهاجرت به کانادا شنیدهاید و یا خواندهاید، و فکر مهاجرت به کانادا را در سر میپرورانید، حتما ما را دنبال کنید. ما در این مقاله، قصد داریم به شما اطلاعات  خوب و مفیدی ارائه دهیم که در این راه بسیار به شما کمک خواهد کرد. امروزه کشور کانادا به کشوری محبوب برای مهاجرت افراد تبدیل شده است. دلیل مهاجرت به کانادا میتواند شخصی باشد من جمله، حضور فردی از خانواده و یا دوستان که شما عالقه دارید به سوی او مهاجرت کنید. اما برای اغلب افراد علت مهاجرت به کانادا، شرایط خوب این
کشور است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری

از جمله دلایلی که میتوان نام برد، این است که :

• کانادا کشوری است که فرهنگهای مختلفی را در خود جای داده است: در چند دهه اخیر، سیاستهای کلی دولتمردان کشور کانادا، جذب مهاجر فراوان بوده است. همین امر موجب شده است که کاناداکشوری با ملیتهای متنوع و فرهنگهای گوناگون باشد، که کمتر کشوری این ویژگی را دارد.همین امر یکی از علتهایی است که افراد را در سراسر دنیا علاقه مند میکند تا به این کشور،مهاجرت کنند.
• کانادا یکی از قدرتمندترین کشورها را در زمینه اقتصاد است: اقتصاد یکی از فاکتورهای مهم برای درجه بندی قدرت یک کشور است. هرچه یک کشور اقتصاد بهتری داشته باشد، در سطح جهان قدرتمندتر خوانده میشود. کشور کانادا در حاضر یکی از این کشورهای قدرتمند است. کانادا این اقتصاد و قدرت را مدیون مهاجران زیاد و منابع طبیعی و صنایع نفتی بسیاری است که دارد. مهاجران با تخصص و مهارت های خود توانسته اند این کشور را عضو 10 کشور قدرتمند جهان قرار بدهند.

مقالات مشابه :  مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

• رشد روزافزون فناوری و تکنولوژی در کانادا :

در کشور کانادا، سرعت رشد کشور در زمینه فناوری اطلاعات و تکنولوژی بسیار بالاست. به همین علت این کشور باید به مهاجران متخصص و ماهری در این زمینه نیاز دارد که این نیاز خود را به خوبی برآورده کرده و میکند. به همین علت است که در بین دوستان و آشنایان خود می بینید که افراد متخصص در این حوزه آسانتر جذب کشور کانادا شده اند. دولت این کشور با قرار دادن امکانات بسیار و گسترده در اختیار افراد متخصص این حوزه، افراد را جذب زندگی و فعالیت در این کشورنموده است.

• کانادا در رتبه اول سطح علمی در جهان قرار دارد:

استانداردهای آموزشی و علمی در کشور کانادا بسیار بالاست. دولت کانادا توجه به خصوصی به سیستم آموزشی این کشور دارد. همین موضوع هم باعث شده است تا کشور کانادا، در این سطح علمی خوب و بالا قرار بگیرد. افرادی که قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان را دارند، کشور کانادا را برای مهاجرت برمیگزینند.

اکسپرس انتری چیست؟

یکی از راه های مهاجرت به کانادا، استفاده از سیستم مهاجرت از طریق تخصص کار و حرفه است. کشور کانادا،برای دسته بندی و بررسی منسجم و یکپارچه ی تمامی مهاجران، سیستم اکسپرس انتری را طراحی نموده است.

اگر قصد دارید که از این روش برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید،حتما ما را در این مقاله دنبال کنید.کشور کانادا درسال 2015 ،با طراحی برنامه ای تحت عنوان اکسپرس انتری، مهاجران را رتبه بندی نموده وپذیرش آنها را راحت تر کرده است. رتبه بندی بر اساس تواناییهای هر فرد، قابل انطباق بودن هر فرد با جامعه کشور کانادا، و سطح مهارت های فردی انجام میشود. طریقه و روش این برنامه این است که شما به عنوان کسی که قصد مهاجرت دارید، پرونده ای حاوی اطلاعات  و رزومه ی خود، به صورت آنلاین ، به اداره ی مهاجرت کانادامیفرستید. و سپس با ارائه مدارک خود، امتیاز خود را در این سیستم افزایش میدهید.

لیست برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری :

وجود این سیستم باعث شدهاست تا صاحبان مشاغل و کسب و کارها و شرکت ها، در کلیهی استانهای این کشور، با دسترسی به لیست و مشخصات افرادی که در این سیستم ثبت نام نمودهاند، از افرادی که برای حوزهی فعالیت آنها مناسب هستند، با کسب موافقت از دولت فدرال استفاده نموده و در واقع آنها را استخدام کنند.اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، این روش، روشی سریع و مناسب بنظر میرسد.اشخاصی که در برنامه اکسپرس انتری نام نویسی کرده و تشکیل پرونده داده باشند،

نامزد و کاندیدای برنامه های مهاجرتی زیر میشوند:

1 – اولین برنامه: نیروی کاری متخصص فنی فدرال:

مقالات مشابه :  مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

شما اگر بدانید که میخواهید در کدام ایالت کانادا، زندگی و کار کنید، کارتان راحتتر است. این برنامه، شامل نیروی کار فنی و ماهری میشود که قصد دارد در هرکدام از نواحی و ایاالت کاندا، به جز کبک سکونت داشته باشد

2 – دومین برنامه: نیروی کاری کبک:

این برنامه، مختص به افرادی است که قصد زندگی و مهاجرت به ایالت کبک را دارند.

3 – برنامه های معین شده ی ایالتی:

اغلب ایاالت و نواحی در کشور کانادا، برنامه های خاص خود را برای جذب مهاجر از طریق سیستم اکسپرس انتری را دارند. شما اگر قصد دارید که در یکی از ایاالت کانادا که برای خود تعیین کردهاید، از طریق, سیستم اکسپرس انتری اقدام کنید، باید ابتدا موفق به اخذ اقامت دائم در ایالت مورد نظر خود شوید اغلب اوقات، اشخاصی که از این طریق، موفق به مهاجرت به کانادا میشوند، سریعتر و زودتر از بقیه افراد، اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد. بنابراین شانس شما در این روش، بیشتر است .این نکته را حتما در نظر داشته باشید.این برنامه های معین شدهی ایالتی، تحت عنوان برنامههای داوطلب استانی و یا Program Nominee Province شناخته شده اند. هر ایالتی در کشور کانادا، برنامه ی خاص خود را برای جذب مهاجر دارد.

امتیاز لازم برای اکسپرس انتری چقدر است؟

امتیاز لازم برای اکسپرس انتری چقدر است؟

همانگونه که گفته شد، در سیستم اکسپرس انتری، افرادی که قصد مهاجرت دارند و نام و مشخصاتشان در این برنامه ثبت شده است، باید با ارسال مدارک و … امتیاز خود را در این سیستم افزایش دهند. فاکتورهایی که به این افراد در افزایش امتیاز کمک خواهد کرد، این ها هستند: سن متقاضی، وضعیت تاهل یا تجرد، میزان تحصیلات، میزان مهارت در زبان، سوابق کاری، پیشنهادهای شغلی، میزان قابلیت انطباق با محیط جدید و…

هر شخصی که در این سیستم نام نویسی کرده است، میتواند در چهار شاخص امتیاز به دست آورد:

1 – فاکتورهای فردی خود شخص متقاضی
2 – فاکتورهای فردی همسر شخص متقاضی، البته اگر این شخص متاهل باشد.
3 – فاکتورهایی که ترکیبی هستند و یا مهارت ها و تخصص های قابل انتقال

4– امتیازهای متفرقه حداکثر امتیازهایی که قابل کسب هستند به شرح زیر میباشند:

الف. فاکتورهای فردی متقاضی اصلی مهاجرت 460      500 A. Core / human capital factors
ب. فاکتورهای فردی همسر شخص متقاضی 400         0 B. Spouse or common-law partner factors
ج. فاکتورهای ترکیبی 100       100 C. Skill Transferability factors
د. امتیازهای متفرقه 600       600 D. Additional points

فاکتورهای فردی متقاضی اصلی مهاجرت، به ترتیب دسته بندی سن، میزان تحصیلات، سطح تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، سوابق کاری کانادایی، به شکل جدول های زیر، محاسبه میشوند.