این آزمون یکی از مهمترین و معتبر ترین آزمونهاست. که مدرک و نمرهی کسب شده در این آزمون، در اکثرکشورها و دانشگاه های معتبر جهان، قابل استفاده است. آزمون آیلتس در 110 کشور در دنیا برگذار میشود.
شما برای اقدام به مهاجرت، غالبا میبایستی در آزمون آیلتس نمرهی قابل قبولی کسب کنید. در مهاجرتتحصیلی که 100 درصد به این نمرهی قبولی نیاز پیدا خواهید کرد، اما در بقیهی انواع مهاجرتها، نمرهی قابل قبول در این آزمون میتواند به کسب امتیاز بیشتر و کسب اقامتتان کمک کند. پس از این آزمون و اهمیت آن در امر مهاجرتتان غافل نشوید.این آزمون توسط شورای فرهنگی بریتانیا و دانشگاه کمبریج انگلیس و مرکز آیلتس استرالیا، طراحی و برگزارمیشود.روش نمره دهی در آزمون آیلتس در بازه ی 0 تا 9 میباشد که در این مقاله با اهمیت و ارزش این موضوع بیشتر آشنا خواهیم شد.


آزمون آیلتس، میخواهد شما را در چهار مهارت بسنجد و نمره دهی کند:

مهارت شنیداری : Listening
مهارت خواندن: Reading
مهارت نوشتاری: Writing
مهارت صحبت کردن: Speaking
که این مهارت صحبت کردن معموال یک هفته قبل از برگزاری خود آزمون و یا گاهی نیز بعد از آزمون سنجیده میشود

شرکت در کلاس های انلاین آیلتس :

آزمون آیلتس یکی از معتبر ترین آزمون های زبان انگلیسی در سطح دنیا میباشد.اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی میباشد که قصد مهاجرت (ویزای کاری ،ویزای تحصیلی و…) را دارید باید در این آزمون شرکت ، و نمره قبولی را کسب نمایید .این آزمون بین المللی دارای چهار بخش میباشد این چهار بخش شامل : Writing ،Reading ،Listening و Speaking میباشد . در هنگام نمره دهی هر کدام از این بخش ها بصورت جدا گانه امیتاز 0 – 9 اختصاص میبابد 

برای آمادگی در این آزمون بین المللی بهتر است در دوره های آنلاین که توسط اساتید بین المللی زبان انگلیسی برگزار میشود شرکت نمایید . وبسایت خودآموززبان این امکان را برای شما عزیزان فراهم نموده است که در هر کجای دنیا بتوانید در این کلاس های آموزشی شرکت نمایید 

 

1-انتخاب منبع آموزشی آیلتس : 

آزمون آیلتس همواره  یکی از معتبر ترین آزمون های زبان انگلیسی در سراسر دینا میباشد . یکی از مراحل آمادگی در آزمون آیلتس انتخاب منبع صحیح برای این آزمون میباشد . شما برای کسب نمره قبولی در این آزمون باید از منبع های استاندارد استفاده نمایید . 

رایتینگ آیلتس :

بخش رایتینگ Writing آزمون، برای بسیاری از داوطلبان چالش محسوب می شود. شاید به خودتان ایمان داشته باشید، اما در نظر داشته باشید که موارد زیادی هم بوده که حتی افرادی که زبان انگلیسی زبان مادری شان بوده، نیز نتوانسته اند در این قسمت نمره مطلوبی کسب کنند، علت این موضوع نیز این است که این بخش از آزمون آیلتس، به دایره لغاتی بسیار گسترده تر و تسلط کامل نیاز دارد.

همانطور که خیلی ها می دانند، هدف از قرار گرفتن بخش رایتینگ در آزمون مهمی همچون آیلتس، سنجیدن توان نوشتاری شما می باشد. روش این سنجش نیز به این گونه است که توانایی شما در نوشتن، در دو ۲ موضوع مختلف، بررسی می شود. در این قسمت، هر داوطلب ۶۰ دقیقه زمان دارد تا به ۲ سوال موجود در این بخش، پاسخ دهد.

خود رایتینگ در آزمون آیلتس، به ۲ بخش تقسیم می شود که بخش اول، متشکل از یک جدول با گراف است که به مطالب موجود در این جدول یا گراف باید دقت کنید و توضیحی در خصوص آن بنویسید. و در بخش دوم نیز، شما می بایست درباره ی موضوع ارائه شده، یک Essay بنویسید. به بیانی دیگر، نظر و تحلیل خود را در این باره بیان می کنید.

شما در این بخش، به یکی از ۲ ماژول اکادمیک و جنرال هر کدام که متقاضی آن هستید، پاسخ می دهید. شما در Task1 ، در ماژول آکادمیک، با یک سری اطلاعات از جنس تصویر، جدول و یا نمودار روبرو می شوید. شما با توجه به این اطلاعات، حداکثر ۲۰ دقیقه زمان دارید تا حداقل ۱۵۰ کلمه، درباره ی توصیف آنها بنویسید. البته گاهی نیز ممکن است نقشه ی مربوط به یک اتومبیل و یا دستگاه صنعتی و … را مشاهده کنید و از شما خواسته شود تا این مراحل را به صورت نوشتاری توصیف کنید. شما نباید بیشتر از ۲۰ دقیقه ای که گفته شد روی 1 Task وقت بگذارید. به تعداد کلماتی که نوشته اید نیز دقت کنید. آنها نباید کمتر از ۱۵۰ کلمه باشند. چرا که اگر کمتر از این ۱۵۰ کلمه نوشته شود، منجر به کاهش نمره ی شما در آزمون خواهد شد.

شما و هر داوطلب دیگری، می بایست با زبانی کاملا رسمی و اصطلاحا آکادمیک، به نوشتن بپردازید. اگر بی ربط بنویسید و یا به همه ی قسمت ها نپردازید، نمره خوبی کسب نخواهید کرد. توجه داشته باشید که سرقت ادبی نیز انجام ندهید چون به شدت از نمردی شما کاسته خواهد.