این آزمون یکی از مهمترین و معتبر ترین آزمونهاست. که مدرک و نمرهی کسب شده در این آزمون، در اکثرکشورها و دانشگاه های معتبر جهان، قابل استفاده است. آزمون آیلتس در 110 کشور در دنیا برگذار میشود.

شما برای اقدام به مهاجرت، غالبا میبایستی در آزمون آیلتس نمرهی قابل قبولی کسب کنید. در مهاجرتتحصیلی که 100 درصد به این نمرهی قبولی نیاز پیدا خواهید کرد، اما در بقیهی انواع مهاجرتها، نمرهی قابل قبول در این آزمون میتواند به کسب امتیاز بیشتر و کسب اقامتتان کمک کند. پس از این آزمون و اهمیت آن در امر مهاجرتتان غافل نشوید.این آزمون توسط شورای فرهنگی بریتانیا و دانشگاه کمبریج انگلیس و مرکز آیلتس استرالیا، طراحی و برگزارمیشود.روش نمره دهی در آزمون آیلتس در بازه ی 0 تا 9 میباشد که در این مقاله با اهمیت و ارزش این موضوع بیشتر آشنا خواهیم شد.


آزمون آیلتس، میخواهد شما را در چهار مهارت بسنجد و نمره دهی کند:

مهارت شنیداری : Listening
مهارت خواندن: Reading
مهارت نوشتاری: Writing
مهارت صحبت کردن: Speaking
که این مهارت صحبت کردن معموال یک هفته قبل از برگزاری خود آزمون و یا گاهی نیز بعد از آزمون سنجیده میشود

شرکت در کلاس های انلاین آیلتس :

آزمون آیلتس یکی از معتبر ترین آزمون های زبان انگلیسی در سطح دنیا میباشد.اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی میباشد که قصد مهاجرت (ویزای کاری ،ویزای تحصیلی و…) را دارید باید در این آزمون شرکت ، و نمره قبولی را کسب نمایید .این آزمون بین المللی دارای چهار بخش میباشد این چهار بخش شامل : Writing ،Reading ،Listening و Speaking میباشد . در هنگام نمره دهی هر کدام از این بخش ها بصورت جدا گانه امیتاز 0 – 9 اختصاص میبابد

برای آمادگی در این آزمون بین المللی بهتر است در دوره های آنلاین که توسط اساتید بین المللی زبان انگلیسی برگزار میشود شرکت نمایید . وبسایت خودآموززبان این امکان را برای شما عزیزان فراهم نموده است که در هر کجای دنیا بتوانید در این کلاس های آموزشی شرکت نمایید

 

1-انتخاب منبع آموزشی آیلتس : 

آزمون آیلتس همواره  یکی از معتبر ترین آزمون های زبان انگلیسی در سراسر دینا میباشد . یکی از مراحل آمادگی در آزمون آیلتس انتخاب منبع صحیح برای این آزمون میباشد . شما برای کسب نمره قبولی در این آزمون باید از منبع های استاندارد استفاده نمایید .

رایتینگ آیلتس :

بخش رایتینگ Writing آزمون، برای بسیاری از داوطلبان چالش محسوب می شود. شاید به خودتان ایمان داشته باشید، اما در نظر داشته باشید که موارد زیادی هم بوده که حتی افرادی که زبان انگلیسی زبان مادری شان بوده، نیز نتوانسته اند در این قسمت نمره مطلوبی کسب کنند، علت این موضوع نیز این است که این بخش از آزمون آیلتس، به دایره لغاتی بسیار گسترده تر و تسلط کامل نیاز دارد.

همانطور که خیلی ها می دانند، هدف از قرار گرفتن بخش رایتینگ در آزمون مهمی همچون آیلتس، سنجیدن توان نوشتاری شما می باشد. روش این سنجش نیز به این گونه است که توانایی شما در نوشتن، در دو ۲ موضوع مختلف، بررسی می شود. در این قسمت، هر داوطلب ۶۰ دقیقه زمان دارد تا به ۲ سوال موجود در این بخش، پاسخ دهد.

خود رایتینگ در آزمون آیلتس، به ۲ بخش تقسیم می شود که بخش اول، متشکل از یک جدول با گراف است که به مطالب موجود در این جدول یا گراف باید دقت کنید و توضیحی در خصوص آن بنویسید. و در بخش دوم نیز، شما می بایست درباره ی موضوع ارائه شده، یک Essay بنویسید. به بیانی دیگر، نظر و تحلیل خود را در این باره بیان می کنید.

شما در این بخش، به یکی از ۲ ماژول اکادمیک و جنرال هر کدام که متقاضی آن هستید، پاسخ می دهید. شما در Task1 ، در ماژول آکادمیک، با یک سری اطلاعات از جنس تصویر، جدول و یا نمودار روبرو می شوید. شما با توجه به این اطلاعات، حداکثر ۲۰ دقیقه زمان دارید تا حداقل ۱۵۰ کلمه، درباره ی توصیف آنها بنویسید. البته گاهی نیز ممکن است نقشه ی مربوط به یک اتومبیل و یا دستگاه صنعتی و … را مشاهده کنید و از شما خواسته شود تا این مراحل را به صورت نوشتاری توصیف کنید. شما نباید بیشتر از ۲۰ دقیقه ای که گفته شد روی 1 Task وقت بگذارید. به تعداد کلماتی که نوشته اید نیز دقت کنید. آنها نباید کمتر از ۱۵۰ کلمه باشند. چرا که اگر کمتر از این ۱۵۰ کلمه نوشته شود، منجر به کاهش نمره ی شما در آزمون خواهد شد.

شما و هر داوطلب دیگری، می بایست با زبانی کاملا رسمی و اصطلاحا آکادمیک، به نوشتن بپردازید. اگر بی ربط بنویسید و یا به همه ی قسمت ها نپردازید، نمره خوبی کسب نخواهید کرد. توجه داشته باشید که سرقت ادبی نیز انجام ندهید چون به شدت از نمردی شما کاسته خواهد.

صفر تا صد آزمون ریدینگ آیلتس :

اگر مایل به مهاجرت و تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان هستید باید قبل از شروع تحصیل توانایی خود در زمینه درک مطلب و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را به اثبات برسانید. آیلتس سک سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی است که به منظور سنجش میزان مهارت و توانایی برقراری ارتباط متقاضیان به زبان انگلیسی طبقه بندی شده است و ثابت می‌کند که شما در چه سطح خاصی از زبان انگلیسی هستید (چه برای کار و چه برای اهداف تحصیلی). آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی است که هر چهار مهارت زبانی شما را مورد ارزیابی می‌دهد.

این مهارت‌ها شامل موارد زیر هستند:

شنیداری

خواندن

صحبت کردن و نوشتن.

بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس معتقدند که افرادی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست گرفتن نمره 7 یا بالاتر را در بخش ریدینگ یا همان خواندن آیلتس یسیار سخت است.
لازم است بدانید که دلیل کمبود نمره‌ در بخش ریدینگ آیلتس ناشی از عدم آگاهی و ندانستن نکات و ترفندهای کافی مربوط به استراتژی‌های پاسخگویی به سوالات آیلتس است. بنابراین ما در این مقاله سعی کردیم تا برای شما دوستان به جمع آوری اطلاعات کاملی از بخش ریدینگ آزمون آیلتس بپردازیم. اگر مایلید تا از صفر تا 100 ریدینگ آیلتس (آکادمیک و جنرال) آگاه شوید این مقاله را تا انتها بخوانید.

معرفی بخش ریدینگ آزمون آیلتس

بخش ریدینگ آزمون آیلتس را می‌توان چالش برانگیز ترین بخش این آزمون توصیف کرد، زیرا موفقیت در این بخش تا حد زیادی بستگی به نحوه استفاده شما از زمان اختصاص داده شده به آن دارد. همانطور که می‌دانید آزمون آیلتس در دو سطح آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود که ما در سایر مقالات خود اطلاعات مناسبی در این خصوص در اختیار شما دوستان قرار داده‌ایم.
به طور کلی بخش ریدینگ در آزمون آیلتس خود شامل سه بخش مختلف می‌شود و در آزمون جنرال و آکادمیک ما شاهد یکسری تفاوت‌ها در برگزاری این بخش از ازمون هستیم. می توان اینگونه بیان کرد کرد که هدف از برگزاری آزمون بخش ریدینگ تنها بررسی مهارت شما در خواندن متون انگلیسی نیست، بلکه هدف اصلی این آزمون سنجیدن تعداد واژگان شما است. بنابراین خوب است که قبل از شرکت در این آزمون علاوه بر یاد گرفتن واژه های متفاوت سعی کنید مترادفهای آن‌ها را نیز بیاموزید. این آزمون شامل ۴۰ سوال است که زمان کلی آن ۶۰ دقیقه می‌باشد. به طور کلی از انواع مختلفی از سوالات در بخش ریدینگ آیلتس استفاده می‌شود که در ادامه آنها را به شما معرفی می‌کنیم:

• جملات را کامل کنید
• سوالات جواب کوتاه
• نمودار را کامل کنید
• سوالات چند گزینه ای
• بررسی مطابقت اطلاعات
• تطبیق عناوین
• بررسی درست و غلط
• خواندن و درک مطلب
• و …
در نهایت شیوه پاسخ‌دهی شما به این 40 سوال سبب می‌گردد تا نمره ای از 0 تا 9 در این آزمون کسب کنید.

بررسی تفاوت ریدینگ آیلتس در آزمون جنرال و آکادمیک

در حال حاضر آزمون Listening و Speing در هر دو نسخه IELTS Academic و IELTS General Training کاملا یکسان است، اما در بخش نوشتن و خواندن (ریدینگ) یکسری تفاوتها با همدیگر دارند. حال باید بدانید که این آزمونها هیچ تفاوتی در زمان در نظر گرفته شده برای پایان آزمون و یا حتی تعداد سوالات ندارند و از این نظر یکسان هستند. تفاوت اصلی این دو در نوع محتواهایشان است.
در این بخش از مقاله ما فقط در مورد تفاوت‌های بخش ریدینگ آیلتس در آزمون جنرال و آکادمیک با شما صحبت خواهیم کرد.

آزمون جنرال آیلتس:

شامل سه بخش کلی می‌شود:
بخش 1 شامل تعداد زیادی متون کوتاه براس سنجش مهارت‌های اجتماعی مانند تبلیغات، اعلامیه‌ها و غیره است.
بخش 2 شامل یکسری متون بر اساس محل کارتان مانند شرح شغل، آموزش کارکنان، قراردادهای کارکنان و غیره است.
بخش 3 شامل یک متن طولانی است که از نظر زبان استدلالی/توصیفی شما را می‌سنجد.
لازم است بدانید که متن ها از کتاب‌های مختلف، شرکتها‌، دستورالعمل‌های کاری، روزنامه‌ها، اطلاعیه‌ها، مجلات‌، تبلیغات و غیره تهیه شده‌اند.

 ریدینگ آیلتس آکادمیک:

شامل سه بخش فرعی است:
ممکن از گذر از هر یک از این بخش‌ها به علت موانعی که سر راه شما قرار می‌دهند اندکی طولانی شود. در این قسمت ها به بررسی و سنجش توانایی زبانی شما در موضوعات مختلف می‌پردازد. برای مثال ممکن است در این بخش به شما یک جدول یا نمودار بدهند و از شما انتظار داشته باشند که فرایند یا مفهوم کلی آن را درک کنید. به طور کلی برای پرسش این بخش از آزمون از مقالات یا مجلات مختلف دانشگاهی، روزنامه‌ها، کتاب‌های درسی و غیره استفاده می‌کنند.
به طور کلی اگر به مقایسه سوالات پرسیده شده در آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک به پردازیم متوجه می‌شویم که بخش ریدینگ در آزمون عمومی نسبتا از آکادمیک راحت‌تر است.

تفاوت اصلی آزمون ریدینگ آکادمیک و جنرال در چیست؟

تفاوت عمده در این است که در گروه آموزش عمومی یا جنرال آنها دانش کار شما را تا حدی که که برای انجام مکالمه و درک مورد نیاز است مورد بررسی قرار می‌دهند.
اما رد گروه آکادمیک، آنها سطح درک شما و توانایی شما را در ارائه ایده‌های پیچیده به وضوح آزمایش می‌کنند.
به همین دلیل است که ریدینگ آیلتس عمومی (جنرال) راحتتر از آیلتس آکادمیک است.
علاوه بر تفاوت ذکر شده در هر دو آزمون، شکل نمره دهی نیز متفاوت است.
اگر نمره 37-38 از 40 در آزمون عمومی دریافت کنید، نمره 8.5 را در ریدیدنگ عمومی آیلتس دریافت می‌کنید.
اگر نمره 37-38 از 40 دارید، نمره 8 را در ریدینگ آیلتس آکادمیک دریافت می‌کنید.
این بدان معناست که با همان تعداد پاسخ صحیح شما نمره بهتری در آزمون ریدینگ عمومی کسب می‌کنید.

 

شماره تماس جهت مشاوره رایگان :

 

0813-8276169

09192133684

گواهینامه های ما

جدیدترین مقالات آموزشی آیلتس

 

دوره

 

تعداد ترم

 

تعداد جلسه در هر ترم

 

شهریه هر ترم

آيلتس پايهدو ترمهر ترم ١٠ جلسه٦٩٠هزار تومن
سطح يكدو ترمهر ترم ١٦ جلسه

٨٩٠ هزار تومن

سطح دودو ترم

هر ترم ١٦ جلسه

٨٩٠ هزار تومن
سطح سهدو ترمهر ترم ١٦ جلسه٨٩٠ هزار تومن
ترم مكالمه و رايتينگيك ترم١٢ جلسه

٨٠٠ هزار تومن

با سلام،

 

 زبان اموز گرمی لطفا موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید:

 

 هر ترم يك آزمون ماك رايگان دارد.

 هردانشجويى كه بيش از دو ترم ثبت نماید از ترم سوم از ١٠٪ تخفيف بهرمند می شود. برای مثال ترم اول ٨٩٠هزار توام ، ترم دوم هم ٨٩٠هزار تومان،  ترم سوم ٨٠٠هزار تومان، ترم چهارم ٨٠٠هزار تومان و …

حداقل تعداد زبان آموز هر كلاس ٤ نفر می باشد.

تعداد سه نفر : هر نفر ٣٠٪ افزايش شهريه

 تعدادى نفر: هر نفر ٥٠٪ افزايش شهريه

 اين دو مورد براى افرادی می باشد كه مایل به انتظار برای به حدنصاب رسيدن كلاس نیستند و كلاس آنها با دو يا سه نفر آغاز می کنند كه در این صورت کلاس حالت نيمه خصوصى بوده و کیفیت بهتری هم دارد.

6 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام من سطحم a2 هستش آیا میتونم در دوره های آیلتس شما شرکت کنم ؟؟ لطفا راهنماییم کنید باتشکر

  • سلام و درود دوست عزیز وبسایت خود‌آموززبان همانطور که در ویدئو اشاره شد برای شرکت در دروه آنلاین آیلتس وبسایت خود آموززبان شما نیازی نیست که سطح خیلی بالایی داشته باشید برای شرکت در دوره های آیلتس از شما تعیین سطح میشود و بعد از تعیین سطح توسط اساتید بین المللی و مجرب مجموعه خود آموززبان شما در کلاس های ما ثبت نام میشوید برای آگاهیی بیشتر و دریافت مشاوره در این زمینه و ثبت نام در تعیین سطح زبان انگلیسی با واحدین مشاوره مجموعه خود آموززبان در ارتباط باشید تا همکاران ما راهنمایی های لازم در زمینه دوره ها را خدمتتان اعلام نمایند با تشکر از شما ( واحد مشاوره و ثبت نام وبسایت خود آموززبان )

  • سلام و درود دوست عزیز وبسایت خود آموززبان برای آگاهی از جدیدترین مقالات آموزشی میتونید به بخش بلاگ آموزشی وبسایت خود آموززبان مراجعه کنید ما در بخش بلاگ وبسایت خود آموززبان سعی کردیم به تمام سوالات شما در بخش های مختلف پاسخ بدیم مثل بخش های آموزش زبان انگلیسی ، آیلتس یا سایر بخش ها پس پیشنهاد ما اینه برای شروع اینکار به بخش بلاگ آموزشی وبسایت ما مراجعه کنید اما در مورد سوالتون که فرموده بودین بهترین منابع آموزشی آزمون آیلتس چه منابعی هستن ؟ پیشنهاد ما اینه که این مقاله رو که مرتبط با سوال شما هست یعنی بهترین منابع آزمون آیلتس رو مطالعه کنید در ضمن وبسایت خود آموززبان این امکان رو برای شما فراهم کرده که میتونید برای دریافت مشاوره رایگان در مورد آزمون آیلتس با واحد مشاورین این ویسایت در تماس باشید پس اگر سوالی در این زمینه داشتین میتونید با واحد مشاوره ما در تماس باشید با آرزوی موفقیت برای شما ( ادمین وبسایت خود آموززبان )

 • سلام، لحظه‌هاتان بی‌تلاطم.
  در رابطه با هزینه‌ی کلاس‌ها هیچ مطلبی نفرمودید؛ آیا شرکت در کلاس‌ها بدون پرداخت هزینه است؟

  • سلام و درود دوست عزیز ممنون بابت نظرتون ، برای این منطور میتونید با واحد مشاورین وبسایت خود اموز در ارتباط باشید تا همکاران ما راهنمایی های لازم رو خدمتتون عرض کنن هزینه دوره ها متغیر هستش سعی میکنیم در اولین فرصت هزینه کلاس رو هم قرار بدیم برای دریافت مشاوره رایگان با همکاران وبسایت خود آموززبان میتونید با شماره های زیر در تماس باشید :

   ٨٢٧٦١٦٩-٠٨١٣
   و
   09192133684

دیدگاهتان را بنویسید