08138280931-09192133684 info@khodamoozzaban.com

بهترین منابع یادگیری زبان فرانسوی کدام اند؟

راه های زیادی برای یادگیری زبان فرانسه وجود دارد.کلاس های آنلاین، دوره های مجازی سایت های آموزش زبان، کانال های یوتیوب و معلم خصوصی. اما بسیاری از افراد ترجیح میدهند به جای استفاده از دوره های حضوری و مجازی و درس گرفتن از اساتید آموزش زبان، به صورت خود خوان به یادگیری زبان مورد نظر خود بپردازند. به همین دلیل در اینجا برای شما عزیزانی که خواهان یادگیری زبان فرانسه به صورت خودآموز هستید، بهترین منابع یادگیری این زبان را معرفی کرده ایم و ضمن بررسی هر کدام نکات مفیدی که در استفاده از آن ها ممکن است به کارتان بیاید را گوشزد میکنیم. برای افرادی که به دنبال یادگیری خودآموز زبان هستند کتاب ها همیشه بهترین منابع هستند. مطالب دسته بندی شده و منظم کتب آموزشی این امکان را به خواننده میدهد تا مفاهیم را با نظم و ترتیب خاصی در ذهن قرار بگیرند. در این مقاله سعی داریم به معرفی بهترین کتاب های آموزش فرانسه در سطح های مختلف بپردازیم.

بهترین کتاب های آموزش فرانسه برای آنهایی که اول راهند!
مهم ترین نکته برای افرادی که در اول راه آموزش یک زبان خارجی هستند، یادگیری آن زبان به ساده ترین روش ممکن است. به شکلی که یادگیری همزمان مهارت های مختلف آن ها را دچار سردرگمی نکند. کتاب هایی که در ادامه معرفی می کنیم بهترین کتاب های آموزش زبان فرانسه برای افراد مبتدی است. استفاده از اپلیکیشن و پادکست های آموزش فرانسه روند یادگیری شما را سرعت می¬بخشد. در ادامه به معرفی هشت کتاب جامع و مفید برای یادگیری زبان فرانسه می¬پردازیم.

1. Practice makes perfect: Basic French :

این کتاب بهترین و کامل¬ترین کتاب برای آموزش خودخودان زبان فرانسه معرفی شده¬است. با درسنامه¬ی طبقه¬بندی شده و تمرین¬های رایتینگ فراوان مهارت¬های زبان شما در مدتی کوتاه به سرعت افزایش پیدا می¬کنند. این کتاب برای افرادی که به تازگی یادگیری فرانسه را شروع کرده¬اند بسیار مفید است. به کمک این کتاب میتوانید به راحتی کلمات جدید که می¬آموزید را در جمله به کار بگیرید و مهارت¬های رایتینگ خود را افزایش دهید.

 

2. Fluent in French:

در این کتاب به نکات زیادی درباره¬ی مورد چگونگی یادگیری موثر زبان، نحوه¬ی مطالعه¬ی زبان، منابع و ترفندهای مختلف برای یادگیری سریع¬تر زبان در طولانی مدت اشاره می¬کند. این کتاب که توسط خالق وبلاگ آموزش زبان فرانسه talkinfrench نوشته شده به عنوان بهترین راهنمای مطالعه و یادگیری زبان فرانسه معرفی می¬شود. اگر به دنبال یک راهنما برای نوشتن برنامه¬ای منظم برای یادگیری زبان فرانسه می¬گردید، این کتاب بهترین گزینه برای شماست.

مقالات مشابه :  متد واصول صحیح درس خواندن را یاد بگیریم

3. Easy French Step-by-Step:

همانطور که از عنوان کتاب پیداست، این کتاب راهنمای جامع و قدم به قدم آموزش گرامر فرانسوی میباشد. روش آموزش این کتاب بر اساس گرامر استاندارد است و به شما یاد میدهد از آموخته های خود برای نوشتن متن و تمرین رایتینگ استفاده کنید. این کتاب برای افراد مبتدی مناسب میباشد.

Easy French Step-by-Step

4. Grammaire Progressive du Francais:

این کتاب گرامر برای افرادی که از سطح مبتدی به متوسط رفته¬اند و تا حدودی به خواندن متون فرانسوی تسلط دارند مناسب است. تمرین¬های فراوان این کتاب به شما کمک می¬کند قوائد گرامری که تا کنون آموخته¬اید را مرور کنید، با انجام آن¬ها آموخته¬های خود را به چالش بکشید و سطح خود را بالا ببرید. از آنجایی که زبان کتاب به فرانسوی می¬باشد لازم است در سطح متوسطی باشید تا بتوانید از این کتاب استفاده نمایید.

5. French made simple:

هر زبان¬آموز در یادگیری با چالش¬های مخصوص خود مواجه می¬شود. اگر از آن دسته هستید که برای صحبت¬کردن به فرانسوی دچار مشکل می¬شوید، این کتاب بهترین پیشنهاد برای شماست. در کنار نکات آموزنده برای بهترکردن مهارت¬های گفت¬وگو، این کتاب راهنمایی¬هایی برای بهبود گرامر و یادگیری کلمات جدید هم ارائه می¬دهد.

6. Learm French for intermediates:

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که قبلا فرانسوی خوانده¬اید و حال به دنبال یک یادآوری هستید، این کتاب گزینه¬ی مناسبی برای شماست. این کتاب، صوتی است اما نگران نشوید زیرا با ذکر جزئیات ریز شما را سردرگم نمیکند. با استفاده از این کتاب در کنار یادآوری گرامر، تمرین¬های متنوعی برای رایتینگ فراهم شده است. این کتاب یک منبع عالی برای یادگیری اصطلاحات نیز میباشد.

Learm French for intermediates

7. Berlits self- teacher for French:

Berlits از معروف¬ترین متدهای یادگیری زبان¬های خارجی می¬باشد. موسسات و کتاب¬های متعددی که تحت نظارت این متد منتشر شده¬اند، سیستم آموزشی کاملا جدیدی را برای یادگیری زبان¬های خارجی پیشنهاد می¬دهد. در این متد زبان¬آموزان بدون نیاز به حفظ قوائد دستوری، به راحتی و به از راه مکالمه، هر زبانی که بخواهید را می¬توانید یاد بگیرید. اگر به متدهای berlits برای یادگیری زبان علاقه¬مند هستید، این کتاب را برای یادگیری زبان فرانسه به شدت پیشنهاد می¬کنیم.

مقالات مشابه :  آموزش زبان فرانسه در منزل

8. Complete language pack: French:

با انتخاب این کتاب میتوانید با صرف 15دقیقه در روز، به راحتی زبان فرانسوی را یاد بگیرید. این کتاب با کمک جذابیت های بصری یادگیری فرانسوی را بسیار دلنشین تر کرده است. برنامه ی درسی این کتاب براساس مکالمات ساده اما واقعی و روزمره تنظیم شده است. مجموعه ی کامل این کتاب شامل کتاب آموزشی، یک فرهنگ لغت فرانسوی جیبی و راهنمای دستور زبان فرانسه است. به علاوه دو اپلیکیشن همراه آن ارائه شده است که با کمک آنها میتوانید در هر زمان و مکانی از آنها برای تقویت زبان خود استفاده کنید.

Complete language pack: French

نکات کلیدی و کلام آخر

زبان فرانسوی به یکی از هفت زبان سخت دنیا معروف است. یادگیری این زبان به دلیل تشابه زیاد کلمات و ترکیب چندین حرف با آوای مشابه در یک کلمه ممکن است سخت و طاقت فرسا به نظر برسد. اما امروزه با دسترسی به هزاران منبع مجازی و آنلاین یادگیری زبان چون کانال های یوتیوب، سایت های مختلف، اپلیکیشن های یادگیری زبان این فرصت به شما داده شده است تا با سرعت دلخواه خودتان زبان فرانسوی را یاد بگیرید.
در کنار مطالعه ی کتابهایی که در این پست به شما معرفی کردیم میتوانید با روشهای خلاقانه یادگیری خودتان را عمیق تر کنید. آهنگهای فرانسوی مورد علاقه تان را با ترجمه ی لیریک شان گوش بدهید، برای فیلم های مورد علاقه تان زیرنویس فرانسوی بگذارید و بار دیگر آنها را تماشا کنید یا حتی می-توانید با استفاده از اپلیکیشن های دوست یابی با مخاطبان فرانسوی زبان ارتباط برقرار کنید.
امیدواریم مطالعه¬ی این پست کمکی هرچند ناچیز و کوچک در جهت افزایش آگاهی شما کرده¬ باشد. به یاد داشته باشید رمز موفقیت برای تسلط بر زبان¬های خارجی، داشتن صبر و تمرین فراوان است.