اگر این مقاله را میخوانید یعنی شما هم جز آن دسته از علاقه مندان به یادگیری زبان هستید که سال هاست وقت خود را با تماشای ویدیوهای زبان اصلی و گوش دادن به آهنگ ها پر کرده اید. حالا به این فکر افتاده اید که زبان را دقیق تر و تخصصی تر دنبال کنید. اگر شاغل هستید و وقت کافی برای رفتن به کلاس های زبان را ندارید یا اگر در بازه ی همه گیری کرونا ترجیح میدهید در خانه بمانید روش های خودآموزی زبان بهترین گزینه برایتان خواهد بود. طوری که «منابع آموزش زبان انگلیسی» از پر سرچ ترین جملات گوگول شده اند، نیاز زبان آموزان به دسترسی به منبعی جامع را نشان میدهد. اگر برای انتخاب منبعی خوب و کاربردی سردرگم شده اید ادامه ی مقاله را بخوانید. در این پست سعی کرده ایم چند منبع مفید برای تقویت مهارت های زبان آموزی را معرفی کنیم.

چرا خودآموزی زبان گزینه ی بهتری برای یادگیری زبان است؟

شاید شما هم جزو دسته ای باشید که سال ها وقت خود را در کلاس های زبان گذرانده اید و پیشرفتی ندیده اید. احتمالا با دیدن دوستان خود که بدون هیچ مدرس و کلاس، به راحتی میتوانند فیلم های انگلیسی زبان را ببینند و صحبت کنند به این فکر افتاده اید که چطور میتوان بدون هزینه های کلان برای یادگیری زبان، به روش های موثرتری برای آموختن زبان برسید؟ در روش های خودآموزی، افرادی که به سطح قابل قبولی از زبان رسیده اند میتوانند بدون نیاز به مدرس و تنها با تکیه بر تلاش خود زبان بیاموزند. در واقع خودآموز به فردی گفته میشود که قادر به درک مفاهیم پایه ای زبان باشد و بتواند با خواندن کتاب استفاده از سایت ها و اپلیکیشن ها سطح خود را ارتقا دهد. یکی از بهترین منابع آموزشی زبان انگلیسی کتاب نیوهدوی میباشد برای مطالعه این مقاله میتوانید به بخش مقالات وبسایت خود آموززبان مراجعه نمایید .

بهترین کتاب های آموزش زبان

معرفی کتاب های خودآموزی:

کتاب هایی که در ادامه معرفی میشوند همگی به زبان اصلی بوده و برای آن دسته از خودآموزانی قابل استفاده است که حداقل به سطح متوسط زبان رسیده باشند و بتوانند با خواندن متن به راحتی مفاهیم را درک کنند.

  1. Tactics for listening : مجموعه کتاب های Tactics for listening با هدف تقویت مهارت شنیداری زبان آموز، در سه سطح basic، developing و expanding تهیه شده است. این کتاب با بهره گیری از لهجه ی آمریکایی انگلیسی، به تمام موضوعات روزمره انگلیسی میپردازد. با استفاده از این کتاب تمام نیازهای اولیه شما برای صحبت کردن به زبان انگلیسی برآورده میشود.
  1. Basic grammar in use و English grammar in use : همیشه یادگیری قوائد دستوری یکی از چالش های بزرگ خودآموزان زبان انگلیسی بوده است. کتاب Basic grammar in useبه آموزش گرامر از پایه پرداخته و برای زبان اموزان سطح مبتدی مناسب می باشد. English grammar in use گرامر کاربردی برای سطوح متوسط تدوین شده است. هر دوی این کتاب ها زیر نظر دانشگاه کمبریج تدوین شده. درسنامه های جامع و طبقه بندی شده این کتاب ها با تمرینات فراوان و با پاسخ در انتهای کتاب آماده شده است. دو منبع بسیار عالی برای موفقیت در قسمت گرامر آزمون های زبان می باشند.
  1. Inside reading: اگر به دنبال منبعی برای تقویت مهارت های ریدینگ خود هستید، این مجموعه کتاب را به شما پیشنهاد میکنیم. این مجموعه در پنج جلد برای سطوح مبتدی تا پیشرفته آماده شده است. هر کتاب شامل مباحث متنوع از زندگی روزمره تا مباحث علمی می باشد. از دیگر ویژگی های این کتاب درک مطلب های متنوع، تنوع واژگان، تقویت تفکر انتقادی و تجزیه و تحلیل درست متون و درک درست قوائد دستوری می باشد.
  1. English idioms in use: برای موفقیت در آزمون های زبان IELTS و CAE یا CPE دانستن اصطلاحات رایج در زبان ضروری می باشد. همان طور که میدانید یادگیری اصطلاحات در زبان دوم یکی از سخت ترین بخش های آن زبان است. اما این مجموعه کتاب با یاددهی مفاهیم پایه ای و کاربرد اصطلاحات و تشریح اصطلاحات رایج، یادگیری زبان را برای خودآموزان بسیار آسان کرده است. این کتاب برای زبان آموزان در دو سطح متوسط و پیشرفته اماده شده است.
مقالات مشابه :  آموزش زبان انگلیسی همراه با رقص

بهترین سایتهای اموزش زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های آموزش زبان:

سایت های آموزش زبان همیشه در دسترس هستند و به قدری متنوع هستند که همه ی زبان آموزان با هر سطحی از زبان، میتوانند موضوعات مورد نظر خود را به راحتی یاد بگیرند. با پپیگیری و تلاش و تمرین مکرر میتوانید به راحتی سطح زبان خود را ارتقا دهید. در ادامه به معرفی چند سایت آموزشی زبان میپردازیم. نکته ی قابل توجه درباره ی استفاده از این سایت ها این است که برای استفاده از امکانات این سایت ها ابتدا باید پروفایلی به نام خود بسازید و با استفاده از نام کاربری که انتخاب میکنید ، با پاسخ دادن به چند سوال سطح خود را مشخص نموده و به محتویات سایت دسترسی پیدا میکنید. در کنار اشاره به سایت های انگلیسی زبان، سایت های فارسی زبان آموزش زبان را نیز معرفی خواهیم کرد.جهت آموزش زبان انگلیسی بصورت حرفه ای و شرکت در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی میتوانید در دوره های انلاین وبسایت خود آموززبان شرکت نمایید.

1. سایت BBC Learning English:

اپلیکیشن: –

قیمت: رایگان

 قدرت اصلی این سایت در آموزش سطوح پیشرفته است. زبان آموزان سطوح مبتدی تا پیشرفته میتوانند از منابع متنوع این سایت استفاده کنند. درسنامه های این سایت همه ی موضوعاتی که برای یادگیری زبان نیاز باشد را در بر میگیرد.

2. سایت British Council:

اپلیکیشن: دارد

قیمت: رایگان

با استفاده از این سایت مثل یک بریتانیایی صحبت خواهید کرد. محتوای این سایت شامل بازی پادکست و ویدیو می باشد و به سه بخش آموزش به کودکان نوجوانان و بزرگسالان تقسیم شده است. همه جور سلیقه محتوای این سایت را میپسندند.

مقالات مشابه :  کتاب امریکن اینگلیش فایل

3. ‌سایت Phrasemix :

اپلیکیشن: دارد

قیمت: رایگان

 این سایت با هدف یادگیری زبان در موقعیت های طبیعی و روزمره زندگی راه اندازی شده است. محتوای سایت با تکیه بر ویدیو پادکست و تمرین و تکرار مهارت های speaking و listening زبان آموزان را تقویت میکند.

4. سایت زبان شناس:

اپلیکیشن: دارد

قیمت: رایگان+ خرید اشتراک ماهیانه/سالانه

 زبان شناس یکی از سایت های یادگیری زبان است که با پشتیبانی تیم زبانشناس به صورت 24 ساعته آماده ی کمک به هم وطنان فارسی زبان برای یادگیری زبان می باشد. روش خاص و محصر به فرد آموزشی زبانشناس، قدرت یادگیری زبان را به طرز چشم گیری در شما افزایش میدهد. نظیر این آموزش زبان در هیچ کلاسی پیدا نمیشود. با ورود به اپلیکیشن زبانشناس و تعیین سطح خود میتوانید به دریای بزرگی از داستان ها ویدیوها و تمرین های دوره ای دسترسی پیدا کنید.

5. سایت Go Natural English :

اپلیکیشن: –

قیمت: –

 به جرات میتوان گفت محتوای این سایت یکی از بهترین ها در کل وب در نظر گرفته میشود. این سایت برای همه ی سطوح قابل استفاده است و تمرکز محتوا بر حوزه ی مکالمه می باشد. با کمک این سایت مانند یک نیتیو انگلیسی میتوانید صحبت کنید.

برترین منابع آموزش زبان

کلام پایانی

اینترنت اقیانوس عظیمی از وب سایت ها و محتویات متنوع برای یادگیری زبان است. برای شما که به دنبال راحت ترین راه ها برای یادگیری زبان هستید، فرصت شرکت در کلاس های زبان را ندارید یا از روش های خسته کننده و قدیمی مدرسان زبان، از پیشرفت در یادگیری زبان ناامید شده اید، سایت ها و کتاب های متنوعی را معرفی کرده ایم. شما هم میتوانید با معرفی منابع آموزشی خود در قسمت نظرات به خوانندگان این مطلب کمک کنید تا به منابع بیشتری برای خودآموزی زبان دست پیدا کنند.