08138280931-09192133684 info@khodamoozzaban.com

مراکز آزمون آیلتس در ایران:

انتخاب مرکزی که آزمون آیلتس را برگزار می نماید جهت شرکت در آزمون آیلتس ضروری می باشد. شروع کار آزمون آیلتس در سال 1989 میلادی بوده و این آزمون را کنسولگری انگلستان و نیز موسه آموزشی idp استرالیا به همراه دپارتمان ارزیابی و امتحان های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج به صورت مشترک، تالیف و اجرا نمودند. همه مراکز مربوط به برگزاری آزمون آیلتس در ایران به علت روابط نامناسب ایران و انگلیس، تحت نظر موسسه آموزشی idp کشور استرالیا می باشند.

مراکز اصلی برگزار کننده آزمون آیلتس:

اصلی ترین مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس در هر کشور به نام center شناخته می شود. از آنجایی که احتمال تعداد زیاد شرکت کنندگان در این آزمون دور از انتظار نیست و امکان پاسخگویی به این تعداد در مرکز center نباشد. با مجوز صادر شده توسط این مرکز و همچنین وزارت علوم و نیز موسسه idp استرالیا، تعدادی زیرمجموعه بصورت سالن جهت برگزاری آزمون آیلتس که به venue یعنی مکان برگزاری و نیز مرکز offsite یعنی خارج از آن منطقه می باشند آغاز به فعالیت می نمایند.

امتحان دادن در IELTS center و یا IELTS venue دارای هیچ اهمیتی نمی باشد. عامل تعیین کننده در موفقیت شما در آزمون آیلتس تنها تمرکز و آمادگی کامل شما برای موفقیت در آزمون آیلتس می باشد. دلایل احراز صلاحیت موسسات برگزار کننده IELTS در کشور ایران چند مورد مهم می باشد که در ادامه مطلب به بررسی آنها می پردازیم.

مراکز اصلی برگزار کننده آزمون آیلتس:

 

فعالیت کردن، زیر نظر سازمان سنجش کشور:

لیست اسامی موسسات مهاجرتی که مجوز لازم را جهت برگزاری IELTS دارند، در سایت وزارت علوم به صورت دوره ای آپدیت شده و منتشر می شود.

 1 – سابقه فعالیت مستمر در برگزاری آزمون آیلتس:

توجه به سابقه فعالیت در برگزاری آزمون آیلتس در انتخاب آن مرکز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. تعدادی از مراکز بعد از مدت کوتاهی پس از تاسیس، فعالیتشان متوقف شده و منحل شده اند، لیکن لزوم دقت و توجه به سابقه فعالیت مستمر مراکز برگزاری آزمون آیلتس ضروری می باشد.

2 – داشتن هویت مشخص مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس:

گذشتن از چند مرحله سخت برای دریافت مجوز توسط موسسات و مراکز مختلف در برگزار کردن آزمون آیلتس و البته سابقه خوب فعالیت هر مرکز مستلزم هویت مشخص و قابل اعتماد می باشد. همه این عوامل در جلب اعتماد و در نهایت انتخاب هر مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس توسط متقاضیان و داوطلبان آزمون نقش اساسی دارد.

داشتن هویت مشخص مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس

3 – لزوم مجوز از موسسه idp :

انتشار نام یک موسسه و مرکز در سایت سازمان سنجش به معنی آن است که آن مرکز، قطعا از موسسه idp مجوز دارد. نداشتن مجوز از موسسه idp باعث می شود که آن موسسه اجازه برگزاری آزمون آیلتس را نداشته باشد.

4 – به روز بودن برگزاری آزمون آیلتس:

تقریبا در ایران تمامی مراکز برگزاری آزمون، آپدیت و به روز می باشند. برای مثال غالب مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس در ایران از هدفون هایی با کیفیت بالا در قسمت امتحان لیسنینگ ( Listening ) استفاده می کنند در صورتی که مرکز British council از اسپیکر طبق روال سالها پیش در قسمت امتحان لیسنینگ استفاده می کنند.

5 – ارتباط رضایت بخش با مشتری ( CRM ):

مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس باید رضایت افرادی که مجموعه، آنها را برای امتحان انتخاب کرده اند را جلب نمایند. در هر حال جوابگو بودن برای مسائل بوجود آمده، توسط متقاضیان آزمون از جمله وظایف مراکز برگزاری آزمون می باشد. مدیریت قوی ارتباط با داوطلبان آزمون و رسیدگی به مسائل و مشکلات احتمالی آنان در ارتباط با مرکز برگزاری آزمون ضروری به نظر می رسد.

جوابگو نبودن و کج خلقی و بی احترامی و نیز عدم پاسخ تلفنی و حتی حضوری از جمله مشکلات جاری و میشگی بسیاری از داوطلبان آزمون آیلتس در رابطه با مرکز آزمون می باشد. انتخاب دقیق و حساب شده مراکز خوب از مواجهه شما با این مشکلات جلوگیری می کند.

 

6 جستجو در گوگل مپ و مشاهده نظرات کاربران:

بسیاری از سایت ها اقدام به انتشار نظرات افراد و آزمون دهندگان و پرداختن به حواشی برگزاری آزمون آیلتس در مراکز مختلف کرده اند که معمولا فاقد منبع و اعتبار می باشند و غالبا اهداف آنها تبلیغاتی است.

مقالات مشابه :  لینک سازی داخلی

به نظر می رسد مراجعه به گوگل مپ و مطالعه نظرات کاربران تنها منبع معتبر باشد که در درجه اول تعدد نظرات و در درجه بعد، نمره از اهمیت برخوردار می باشد. در ادامه به معرفی و بررسی بهترین موسسه ها و مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس همراه با رتبه بندی آنها در سال 1400 می پردازیم.

اولین رتبه : مرکز آیلتس تهران

اولین مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس در ایران، موسسه آیلتس تهران می باشد که دارای بیش از 28 سال سابقه درخشان می باشد. این موسسه در جهت مشاوره به داوطلبان آزمون و نیز ارائه خدمات آموزشی و برگزاری آزمون فعالیت می نماید.

نشانی مرکز آیلتس تهران: تهران – خیابان فرمانیه غربی، بین آقایی و آریا، بالای بانک پاسارگاد – پلاک 118

شماره تلفن: 02126459239 – 02122692833- 02126658313

جزیره کیش – بلوار میرمهنا – ابتدای نیایش – دانشگاه تهران – پردیس بین المللی کیش

شماره تلفن: 0764434884

مرکز آیلتس تهران

دومین رتبه : مرکز فرهنگی و هنری ایرسافام

ارائه خدمات آموزشی بصورت استاندارد و استفاده از برترین منابع آموزشی و نیز بهره گیری از بهترین و کارآمدترین مدرسان در این زمینه توسط موسسه ایرسافام شما را در دست یافتن به اهداف خود کمک می کند.

موسسه ایرسافام با برگزاری دوره های فشرده شامل آزمون های آزمایشی writing و همچنین خدمات آموزشی از طریق دوره های آنلاین و آموزش هایی که به صورت کارگاهی ارائه می دهد، در موفقیت متقاضیان و داوطلبان آزمون آیلتس نقش و تاثیر فراوانی دارد.

 

ویژگی های موسسه ایرسافام:

در موسسه ایرسافام امکان ثبت نام و نیز پرداخت هم بصورت تلفنی و هم آفلاین وجود دارد. همچنین شما می توانید زمان امتحان شفاهی را آنلاین انتخاب نمایید. از مزیت های دیگر ایرسافام حذف و همینطور انتقال آزمون بصورت آنلاین و البته با کم کردن هزینه می باشد.

ایرسافام آزمون های کتبی را در هتل های مجهز برگزار می کند. استفاده از ابزارها و امکانات به روز نظیر هدفون های وایرلس در قسمت Listening آزمون آیلتس از دیگر ویژگی های ایرسافام می باشد. ایرسافام در تمام شهرهای بزرگ اقدام به برگزاری آزمون آیلتس کرده و خدمات پشتیبانی در کلیه شهرهای محل آزمون را ارائه می نماید.

نشانی : تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از پل صدر – انتهای شهید میرزاپور قلندری شمالی – بن بست ساناز – پلاک 3

شماره تلفن : 02175292

نشانی: رشت – خیابان لاکانی – نبش صندوق عدالت – ساختمان کادوس – موسسه فنی و آموزشی کادوس

شماره تلفن  : 01333232323

سومین رتبه : مرکز آموزش عالی آزاد عصر دین و دانش

این موسسه در سال 1374 تاسیس و شروع به فعالیت نمود. هدف از تاسیس این موسسه برگزار کردن تمامی دوره های آموزش عالی در همه مقاطع تحصیلی و همچنین بالا بردن علم و دانش و نیز فرهنگ در ایران می باشد. موسسه عصر دین و دانش در رشته های مرتبط با آموزش و پژوهش، اقدام به گسترش آموزش عالی در سطوح دانشگاهی نموده است. امکانات آموزشی و علمی مناسب موسسه و علمی مناسب موسسه عصر دین و دانش نتیجه ارتباط و تعامل بسیار خوب آن با دانشگاه هاست.

موسسه عصر دین و دانش با زیر ساخت های مناسب نظیر 1300 متر زیربنا محیطی استاندارد و مناسب جهت فعالیت های پژوهشی و عملی را مهیا کرده است. این موسسه در حال حاضر برگزار کننده رشته های فناوری اطلاعات، معماری و نیز نقشه کشی صنعتی و چند رشته دیگر در مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد.

گسترش زیر ساخت های آموزشی یکی از اهداف مهم پژوهش های انجام شده در حوزه های مختلف جهت تربیت و پرورش متخصصان متناسب با نیاز بازار کار توسط موسسه عصر دین و دانش می باشد.

این موسسه بعد از گذراندن مراحل مختلف موفق به دریافت مجوز جهت برگزاری آزمون آیلتس در ایران از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و نیز صاحبان امتیاز آزمون آیلتس شده است و هم اکنون موسسه عصر دین و دانش جزء مراکز برگزار کننده آیلتس در ایران محسوب می شود.

مقالات مشابه :  بهترین منابع آزمون آیلتس

نشانی: تهران – خیابان ولی عصر – ضلع شمالی پارک ساعی – کوچه ساعی یکم بن بست دانش – موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

شماره تلفن : 02188644690 – 02188644691

چهارمین رتبه : موسسه آموزش عالی آزاد در پروشات نوین

یکی دیگر از برگزار کنندگان آزمون آیلتس در ایران موسسه پروشات نوین می باشد. این موسسه با مجوز رسمی و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش علاوه بر برگزاری آزمون آیلتس رسمی و اصلی، اقدام به برگزاری آزمون آزمایشی آیلتس می نماید.

نشانی: تهران – بزرگراه شهید مدرس شمالی – خیابان شهید دستگردی ( ظفر ) پلاک 215 – برج های طلایی کیش – طبقه اول

شماره تلفن : 02122921524 – 02122921532 – 02122921579 -02122921097

پنجمین رتبه : آیلتس ایران زمین

نشانی : تهران – سعادت آباد – خیابان 31 – پلاک 66 – ساختمان بیان برتر

شماره تلفن : 02188688967

مراکز دیگری هم وجود دارند که آزمون آیلتس را برگزار می کنند که زیر نظر سازمان آموزش کشور فعالیت می کنند. موسسه پارسیان که از زیرمجموعه های آیلتس تهران می باشد، اخیرا در سال 1396 شروع به فعالیت نموده که زمینه فعالیت این موسسه برگزاری دوره های آموزشی آیلتس و همچنین آزمون های آزمایشی و رسمی آیلتس می باشد.

نشانی : تهران – جنت آباد مرکزی – نرسیده به اتوبان نیایش – جنب بانک سینا – پلاک 268 – طبقه 3

شماره تلفن : 02171053253

آیلتس ایران زمین

ویژگی های مهم و موثر در انتخاب مرکز برگزارکننده آزمون آیلتس :

تمامی مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس که تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور می باشند از استانداردهای لازم برخوردار می باشند. برای انتخاب مناسب ترین مرکز آزمون آیلتس اطلاعات و آگاهی از فاکتورها و ویژگی های مهم این مراکز به شما کمک فراوانی می کند.

لازم است که مرکز برگزاری آزمون آیلتس در قسمت شنیداری Listening از هدفون هایی با کیفیت بالا استفاده کند. همچنین در قسمت گفتاری speaking نحوه برخورد امتحان گیرنده و نیز روش نمره دادن نیز از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

رعایت کردن زمان بندی در آزمون آیلتس و نیز ارائه نتیجه آزمون در مدت زمان کوتاه و چگونگی روش ارسال کارنامه آزمون آیلتس هم از فاکتورهای مهم انتخاب مراکز آزمون می باشد.

مکان برگزاری آزمون نیز باید شرایط مطلوبی نظیر دسترسی آسان و سکوت و آرامش مکان برگزاری آزمون و همچنین سیستم سرمایش و گرمایش استاندارد داشته باشد. برخورد پرسنل مراکز آزمون با متقاضیان هم باید  به نحو شایسته ای باشد.

رسیدگی مطلوب و مناسب با اعتراضات به نتیجه در آزمون هم بسیار مهم می باشد. همچنین پشتیبانی خوبی قبل و همینطور پس از آزمون چه بصورت تلفنی، حضوری و یا آنلاین باید صورت بگیرد.

همه مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس در کشور ایران تحت نظارت موسسه آموزشی idp استرالیا می باشند لذا از این لحاظ وجود تفاوت بین مراکز آزمون آیلتس منتفی می باشد.

در قسمت های خوانداری (Reading ) و نوشتاری ( writing ) و همچنین قسمت شنیداری ( Listening  ) رسیدگی و تصحیح پاسخنامه ها در خارج از کشور انجام می شود. از آنجایی که جواب های مشخص و از قبل تعیین شده برای سوالات در بخش های خوانداری ( Reading ) و نیز نوشتاری ( writing ) در نظر گرفته شده است. لیکن نظریه اعمال سلیقه شخصی تصحیح کننده بی پایه و اساس می باشد و ایجاد هرگونه جو منفی در این زمینه شیطنت تبلیغاتی محسوب می شود.

با توجه به مطالب بیان شده انتخاب بین مراکز برگزاری آزمون آیلتس کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. بهترین کار بالا بردن مهارت هایتان با کمک استادهای مجرب می باشد. در نهایت یکی از مراکز معرفی شده و شناخته شده برگزاری آزمون آیلتس را انتخاب نموده و با اعتماد به نفس بالا آزمون بدهید، بی شک موفق خواهید شد.

برای آموزش زبان انگلیسی مختص کودکان بصورت آنلاین میتوانید با تیم وبسایت خودآموززبان همراه باشید برای ثبت نام د دروه آموزش زبان انگلیسی کودکان همین حالا با تیم خود آموززبان همراه باشید.همچنین میتوانید در دروه های آموزش زبان انگلیسی آنلاین نیز ثبت نام نمایید .